همه‌ی ایران
دسته بندی

قوانین و مقررات آدرس‌دان

شرایط ذیل به منظور بهبود روند استفاده و تجربه‌ی کاربری برای استفاده از خدمات سایت آدرس‌دان وضع شده‌ است. تمامی اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی که به هر نحو از خدمات سایت استفاده می نمایند ملزم به مطالعه و رعایت قوانین و شرایط آن می باشند.
تمامی اقدامات و فعالیت های آدرس‌دان منطبق با قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد. همه کسب و کارهای ثبت شده نیز موظف به رعایت کردن این قوانین می باشند. ثبت کسب و کار و استفاده از امکانات آدرس‌دان به معنی پذیرش قوانین می باشد.

شرایط و قوانین

تعاریف

 • کسب و کار :
  به هر شغل یا حرفه ای متعارفی که در چهارچوب قوانین رایج کشور و به صورت مجاز فعالیت می کند، کسب و کار گفته می شود. کسب و کارهای قابل ثبت در آدرس‌دان شامل کلیه کسب و کار های رایج در کشور می باشند. (همانند نانوایی، نجاری، قصابی، شرکت ها، آزمایشگاها، دفاتر مهندس، اماکن عمومی و ...) شما اگر صاحب یک کسب و کار هستید به راحتی می توانید آن را در آدرس‌دان ثبت نمایید.
 • تعداد کسب و کارهای قابل ثبت برای هر نفر :
  آدرس‌دان برای ثبت کسب و کار محدودیتی ندارد و شما می توانید هر تعداد کسب و کار در آن ثبت نمایید. آدرس‌دان به هر فرد اجازه می دهید یکبار از پلن رایگان برای ثبت کسب و کار خود به مدت 3 ماه، استفاده نمایید. همچنین شما می توانید بر حسب نیاز از پلن های مختلف با امکانات متفاوت و بیشتر انتخاب نمایید.
 • کسب و کار تکراری :
  اگر کسب و کار خود را بیش از یک بار ثبت نمایید (کسب و کار تکراری)، آدرس‌دان موارد ثبت شده تکراری را حذف می نماید.
 • دسته بندی مرتبط :
  لطفاً در هنگام ثبت، به صورت دقیق دسته بندی مرتبط با کسب و کار خود را ثبت نمایید. زیرا این کار به پیدا شدن کسب و کار شما کمک زیادی می کند. البته دسته بندی مناسب را برای کسب و کار خود ثبت نکرده باشید، تا جای امکان همکاران ما کسب و کار شما را اصلاح خواهند کرد تا کمکی به بهتر دیده شدن شما باشد.
 • تایید قبل از انتشار :
  کسب و کار های ثبت شده در آدرس‌دان قبل از نمایش در سایت، توسط همکاران ما بررسی می شوند و در صورتی که محتوای نامناسب و غیرقانونی در آنها باشد تایید نخواهند شد.
 • مسئولیت محدود :
  در خصوص هیچ یک از کسب و کار های معرفی شده، آدرس‌دان تکلیفی مبنی بر اخذ پروانه کار یا جواز و احراز اصالت آن را ندارد. همچنین در خصوص کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و نحوه ارائه خدمات هیچ مسئولیت و تکلیفی بر عهده ی آدرس‌دان نخواهد بود.
 • بررسی کسب و کار ثبت شده :
  آدرس‌دان حق بررسی محتوای ایجاد شده را دارد لذا در صورتی که هر محتوایی اعم از متن یا عکس برخلاف قوانین و یا شرع باشد از نمایش آن جلوگیری می شود و در صورتی که به نمایش درآمده باشد پس از مشاهده یا حسب گزارش سایرین حق حذف آن برای آدرس‌دان محفوظ است.